عنوان : معرفی برترین ایده‌های استارتاپ ماشین تهران
تاریخ ارسال : دوشنبه, 12 خرداد 1393 ساعت 09:06
منبع : هفته نامه عصر ارتباط
تعداد بازدید ها : 570

.

کارگاه سه روزه Lean Startup Machineدر زمینه ساخت یک کسب‌وکار موفق با معرفی 9 ایده برتر با حمایت شرکت تجارت فردا در زیرمجموعه بانک آینده برگزار شد.

به گزارش عصر ارتباط، برنامه رویداد ماشین استارتاپ ناب از 24 تا 26 اردیبهشت‌ماه در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش تهران برگزار شد. ماشین استارتاپ ناب با هدف آموزش به کارآفرینان که چگونه می‌توانند ایده خود را قبل از تولید ارزیابی (اعتبارسنجی) کنند، در قالب کارگاهی سه روزه در زمینه ساخت یک کسب‌وکار موفق برگزار شد.

در روز نخست این رویداد ایده‌ها معرفی و 9 ایده برتر انتخاب شدند و تیم‌های آن تشکیل شد. تیم‌های دانشیار، سپاس، NFC، سودآپس، Travel Maniac، کیوپی، وی‌نت، Facili tasteو ماجرامن، ایده‌های برتر این رویداد بودند که در نهایت سپاس، کیوپی و وی‌نت سه تیم برتر از نظر داوران در اختتامیه این رویداد معرفی شدند. همچنین شرکت توسان و بانک آینده را می‌توان از حامیان مالی این استارتاپ عنوان کرد.

این کارگاه آموزشی با ارایه ایده‌ها در روز نخست آغاز شد و پس از تشکیل تیم، فرضیه‌سازی، انتخاب راه‌حل و انجام مجموعه‌ای از فرایندها با هدف رسیدن به یک کسب و کار موفق در کنار مربیان و با آموزش مداوم و پیگیری آنان، ادامه یافت. در این کارگاه هر تیم باید یک MVP(‌یک نسخه ساده کوچک) از ایده خود را تهیه می‌کرد که نمونه اولیه می‌توانست اسکچ یا استوری‌بورد باشد. هدف این است که تیم با یک نمونه از محصول به سمت مشتریان رفته و محصول خود را با توجه به نیاز و خواسته مشتری ارزیابی کند. این رویداد با ارايه نهایی هر تیم در حضور مربیان، داوران، حامیان و سرمایه‌گذاران درباره راه‌حل جدید و تجارب کسب‌شده در حین فعالیت به مراحل نهایی خود رسید و در نهایت، یک تیم برنده اعلام شد.

کارگاه‌های آشنایی با Leanو معرفی Javelin Boardو کارگاه مورد کاوی Case Studyنیز در نخستین روز برگزاری این استارتاپ برگزار شد.

ناصر غانم‌زاده، مدیر اجرایی استارتاپ به خبرنگار ما گفت: «شبیه‌سازهای فرایند راه‌اندازی استارتاپ در ایران سه روز آخر هفته برگزار می‌شود و در آن به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود که در صورت کارآفرین شدن چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد.»

او معتقد است این رویداد فرایند اعتبارسنجی را نشان می‌دهد و اینکه شرکت‌کنندگان روی ایده‌های خود پافشاری داشته باشند یا خیر.

 

 
نظر سنجی

با هفته نامه عصرارتباط چگونه آشنا شدید؟
 
پيوندها

 
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز34
mod_vvisit_counterدیروز70
mod_vvisit_counterاین هفته104
mod_vvisit_counterاین ماه1340
mod_vvisit_counterکل بازدیدها192952
 
دریافت
captcha

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هفته نامه عصرارتباط سرپرستی آذربایجان شرقی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است
تلفن :35554800-041     نمابر: 35554813-041
           شماره پیامک: 30008191000990


   صندوق پستی: 3667- 51385    E-mail: info@azarictnews.ir